| danela1234 a întrebat:

Vreau sa merg la facultatea de arhitectura dupa liceu. Vreau sa stiu cateva profile pentru licee(ex: economic, filologie etc) ca sa ma ajute pe profilul de arhitectura in viitor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei la arhitectura, cauta licee unde se face multa matematica si fizica, fiindca la arhitectura ai nevoie de aceste 2 obiecte sa le stii foarte bine, fiindca la arhitectura ai nevoie sa stii geometrie in spatiu, sa calculezi rezistenta si torsiuna materialelor samd.

| Axattys a răspuns:

Iti trebuie un profil real sau daca ai un liceu de arte cu profil pe arhitectura.