| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Vreau să-mi schimb locul de muncă, mai angajeaza cineva cu covidu ăsta, dacă trebuie să am făcut vaccinu?

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio restrictie de acest gen in campul muncii.

| Frank51 a răspuns:

Nu a fost și nici n-o sa fie așa condiție niciodată.

| Eisenheim a răspuns (pentru Frank51):

Îți dai seama că dacă firmele vor pune obligația vaccinării vor apărea firme care vor angaja numai fara vaccin, deci numai inteligenți, iar celelalte firme vor rămâne cu neexperimentați și vor falimenta )

| Frank51 a răspuns (pentru Eisenheim):

Cei care se vaccinează nu sunt inteligenți, iar cei care nu se vaccinează nu sunt neexperimentați. Nimeni nu dă faliment, pentru că ăia gândesc înainte să facă ceva.

| Furnicuta000 a răspuns:

In mod legal trebuie sa te angajeze chiar daca nu ai vaccin pentru ca se altfel considera discriminare. Dar s-ar putea sa dai de angajatori carora sa nu le convina si sa te refuze sub diferite pretexte

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da la asta ma gândeam și eu ce treabă are vaccinul cu muncă până la urma muncă este muncă ce treba are una cu alta ciudată

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Serios? Nu vezi nicio legatura? Niciuna? Una mica macar?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

Nu nu văd legătura omul merge la munca nu sa se vaccineze nu ar treba una cu alta este decizia lui este viața lui dacă se vaccineze sau nu nu are treba munca cu vaccinul nu merge la spital sau la mediul de familie merge la muncă

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Si daca munca lui inseamna interactiune cu multa alta lume oare e valabil in continuare ce zici tu aici

"este decizia lui este viața lui dacă se vaccineze sau nu"?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

Cum ți-am spus mai sus este viața lui decizia lui dacă se vaccineze sau nu el Știe ce este Mai bine pentru viața lui el decizie dacă se vaccineza sau nu este viața lui decizile lui cum ăsi trăiește viața

"Este decizila lui dacă se vacineza sau nu" Da este decizia lui viața lui dacă se vacineza sau nu!

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Corect.
Pana la un punct. Cand alegerile in viata lui afecteaza pe altii.

Bineinteles nu o sa fie nimeni obligat sa se vaccineze, dar nici drepturi depline nu va avea.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

Corect. Și tu ai dreptate pana la un punct numai bine

| suntserios a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Si care e punctul de la care nu mai am dreptate?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru suntserios):

Acela in care amândoi suntem de acord ca discuția aicia se termina și facem pace numai bine

| DaniTDCI a răspuns:

Nu ai nevoie de vaccin pentru a te angaja

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se angajeaza, e LinkedIn-ul plin, primesc 50 de alerte de job pe zi >))))

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Unde muncesc eu nu mi-a cerut niciun test vaccin mau loat direct la muncă

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Dacă nu te superi când te -ai angajat?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Am doar zile 3 zile azi este a 3 zi mâine a patra zi și tot așa timp de 2 săptămâni apoi merg in străinătate voi lucra in gastronomie bine am să-ți zic și Adevărul eu am un var care lucrează de ani acolo și este bun prieten cu șeful de echipa și ma loat și pe mine cu el au zis ca au nevoie de oameni la constucți demolări și mam oferi și eu și mau loat cu ei nu mi-au ceru test covid sau altele nici nu sa purtată discuția sau altele doar ca port mască toți portă este obligatoriu muncesc și Dumincă nu numai eu și alți muncesc și Dumincă iau bani la săptămâna

| Eisenheim a răspuns:

Ba din contra acum se fac foarte multe angajări, pentru că acum e sărăcie iar pentru firme e o oportunitate sa angajeze acum, ei știu că românii nu gândesc și sar in balta fara să știe înota, adică vor lucra pe salarii foarte mici doar să aibă loc de muncă happy

| GusticelMititel a răspuns:

Da

| daniel889 a răspuns:

Eu te-as angaja. De ce nu!? Si daca nu vrei sa faci vaccinul, nu-i problema. Doar ca eu nu vreau sa-mi imbolnavesti familia asa ca te-as ruga sa-mi aduci zilnic un test negativ facut in ziua precedenta. Zilnic.

| StrongHeart a răspuns (pentru daniel889):

Nici nu ai pretentii mari.

| Panamax a răspuns (pentru daniel889):

Dar ce familie sensibila ai.
Poate nu stiai dar si vaccinatii pot fi purtatori.Iar vaccinul are valabilitate limitata, unii zic 6 luni altii 8 chiar daca sunt cazuri de vaccinati care s-au infectat cu covid.