| Laur2821 a întrebat:

Hei salut TPU, cine a făcut facultatea sau sție, dacă faci facultatea de IT, trebuie să iti găsești tu loc de munca, sau au ei ceva contract cu firme si te angajează direct?, dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Firmele "vaneaza" pe cei mai buni, deseori inca din perioada scolarizarii.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti gaseste nimeni loc de munca, trebuie sa-ti cauti tu.
Totusi sunt firme, mai ales dintre cele mai mari, care cauta pe cei mai buni, inca din timpul facultatii si ofera loc de munca.

| GdX a răspuns:

Iti cauti singur. Si practica ti-o cauti sa ti-o faci. Nu mai suntem pe vremea comuniștilor sa te bage din facultate in productie. Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce bre suntem pe vremea comunistului sa iti gaseasca cineva loc de munca?