| Lonelycatp20 a întrebat:

Vreau sa urmez facultatea de stiinte ale educatiei la sectia pedagogia inv primar si prescolar.Ca materie de studiu o sa am si matematica si nu ma impac prea bine cu ea.Stie cineva care e gradul ei de dificultate in cei 3 ani de studiu pe care o sa-i parcurg si ce se studiaza mai exact la aceasta materie?????

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Eu sunt la aceasta facultate și poți să.ti spun din propria experiență că nivelul de dificultate este unul mediu. O sa studiezi literatura romana/ pentru copii, foarte multe ore de pedagogie, psihologie, teorii de învățare/ instruire/ metodologie/curriculum.
Matematica este la nivel de clasa a7a- 8a( primul semestru) iar apoi dificultatea creste către anii de liceu. Se pune foarte mare accent pe rezolvarea problemelor de geometrie/ aritmetica.