| bondoc2 a întrebat:

Vreau si eu sa aflu ce ore se fac la profilul filologie bilingv franceza si cate ore sunt de limbi straine! Care e mai usor profil filologie simplu sau filologie bingv franceza?

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Buna. Eu sunt la filo simplu. Am vrut si eu sa dai bilingvul (la engleza), dar m-am razgandit in ultima clipa. In mod normal er fi mai usor la profil de filo simplu. Din cate stiu eu, daca esti la bilingv ar trebui sa ai 5 ore de franceza si de obicei inca o ora de optional si mai ai inca 2 de engleza. Eu am 3 de franceza, eu avand LM1 franceza ( in generala am facut franceza din clasa a 3a) si inca 2 de engleza ( am engleza LM2- in generala am facut engleza din clasa a 5a). In plus eu dau si teza la franceza.
Sper ca te-am ajutat.

| bondoc2 explică (pentru Lynna):

Si eu sunt tot l1 sh am avut fezultate foarte bune la olimpiada a franceza si nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Secţia filologie bilingv română-franceză
ai planul de invatamant aici

http://cnprsv.ro/? page_id=18