| mFlo a întrebat:

Acum 5 ani o familie de gugustuci si-au facut cuib pe balcon.Acum in primavara dupa prima clocire mi-au aparut pe balcon cat si in casa niste ganganii maro si altele foarte mici si albe (probabil ca puii lor). Puii au murit in cuib. Ajutati-ma cu o solutie inofensiva pentru copii si alte animale.Multumesc

2 răspunsuri:
| IchBinMark a răspuns:

Dacă puii au murit aruncați-i. Nu are nimic dacă atingeți cuibul. Păsările nu simt mirosul, e doar o superstiție.
Dacă aruncați puii morți, cred că gongile vor dispărea.

| mFlo explică (pentru IchBinMark):

Am aruncat puii dar in zadar....pana nu am scos jardiniera cu tot cu cuib si am dat cu solutie(Taifun) daca nu ma insel nu am reusit sa scap.Imi pare rau de cuibul lor dar nu cred ca aveam alta solutie