| niko23 a întrebat:

Am cumparat 2 ciresi anul trecut, i-am sadit, au facut frunze dar la un timp foarte scurt s-au uscat. Ce sa fac sa mai iau si anul asta 2?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cumpara-i de la un centru de pomicultura, si cere acolo sfatul expertilor: in ce perioada se planteaza, daca terenul pe care il ai este bun, cum se planteaza, si daca este nevoie de ingrasamant.

| Trioda a răspuns:

Din pacate la fel ca la om, si copacii se imbolnavesc.

Ciresii tai trebuiau tratati preventiv cu substante specifice, sezonului etc...
Am o adresa de unde si eu ima inspir, si ma ghidez mereu de la ei.
intra si tu si este bine sa retii minimal cele necesare.
Succes!

http://www.horticultorul.ro/......ciresului/