| EmptyMind a întrebat:

Am cumparat de la Kaufland un confier micut, banuiesc ca este puiut de brad. Este o decizie corecta de a-l planta in fata blocului. Ce masuri ar trebui sa iau? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Mi se pare o decizie buna pentru ca in viitor cand vei fi matur te vei simti bine cand vei trece pe langa el si te vei lauda la cunoscuti ca este plantat de tine!
Va trebui sa faci groapa in primul rand si daca il ai in ghiveci nu ai decat sa pui cateva maini de nisip pe fundul gropii si apoi sa il scoti din ghiveci cu tot cu pamant (ideal ar fi sa nu se miste pamantul de pe radacini ca sa nu se deranjeze) apoi completezi in continuare cu pamant tinand cont sa presezi pamantul de jur imprejur ca sa nu ramana nici un gol de aer in jur.
Dupa ce termini operatia asta il uzi din abundenta si in zilele urmatoare il uzi doar daca pamantul sa zvantat ...nu trebuie sa fie apa in exces!