Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am fost plecata de acasa 1 an, cand m-am intors, era foarte mult praf la geamuri - PVC (strat gros). Dupa ce le-am curatat, au ramas PETE galbene pe termopan (rama) care nu le pot lua cu nimic! Cunoasteti vreun produs special care ma poate ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Nu prea exista. PVC-ul de deterioreaza din cauza expunerii la UV. Din pacate ingalbenirea nu este reversibila.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Otet cu apa, lasi otetul sa-si faca efectul apoi stergi cu o carpa

| raMLesS a răspuns:

Dăi cu dero sau cu Oţet.

Răspuns utilizator avertizat
| Bmth_Emi_1996 a răspuns:

Clean pentru geamuri, sau este foarte buna solutia pentru parchet, deoarece indeparteaza petele (ceva asemanator am patit si eu, si cu solutia de parchet s-a dus) iar dupa am dat cu un burete de sarma.