| AnONimAByY21 a întrebat:

Am gasit o ofera pe net de la Tamo's, la un dormitor cu 3 usi culisante pachet promo cu supraopozabil 160x200 cm la pretul de 1.750 lei. Scrie ca plata se face in avans dupa ce se trimite nu stiu ce factura prin e-mail, si se plateste prin virament bancar in nu stiu ce cont. Imi puteti explica ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormitor intreg sau numai sifonier? Daca e numai dulapul, e cam scump.
Faci comanda si ei iti trimit factura. O listezi. Mergi cu ea la Banca indicata si o platesti in contul trecut pe factura. Apoi, astepti marfa.

| AnONimAByY21 explică (pentru anonim_4396):

Ii tot dormitorul, si daca ii teapa
?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnONimAByY21):

Putin probabil sa fie. Dar asta este riscul tau daca nu vrei sa mergi prin magazine.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu asa mi-am luat motocultor. Asa cum ti-a zis si Ioandelasal, primesti factura pe mail, si bagi banii in contul de pe factura. Ideal ar fi ca dupa ce ai bagat banii sa ii anunti ca ai platit, asa comanda iti va fi livrata mai rapid

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa comanda iti vor trimite o factura proforma prin e-mail. Platesti suma inscrisa in facura, in contul si la banca indicata pe factura si apoi vei primi marfa.