| Ovidel2977 a întrebat:

Buna
Am o cetrala saunier duval si azi dimineata imi palpaia becu rosu la centrala si scria F1 si presiunea la bari era de 2.4.
Am aerisit caloriferele am ajung la 1.4 bari si am bagat inca 0.2 bari si acuma este 1.6 bari si cand dau drumu la apa calda mi se aprinde becu rosu si tot F1 scrie.
De ce? Ce pot sa fac? Ce trebuie sa fac? Imi spuneti va rog frumos.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe butonul dereglarea apei calde de pe centrala trebuie sa aiba o pozitie pentru reparare sau un buton separat de reset.
Uite si niste instructiuni: cauta eroarea F1 in ele. Acolo scrie: "oateţi aparatul din funcţiune. Aşteptaţi 5
secunde, apoi repuneţi aparatul în funcţiune.
Dacă defectul persistă, contactaţi un
profesionist calificat." Atentie si cum pui stecherul centralei in priza. Daca nu merge intr-un fel, rasuceste-l invers.

| Ovidel2977 explică:

A fost problema de la centrala...sa depus pe o conducta ceva reziduri din ce am auzit