| anonimnr1 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi si daca imi raspundeti serios dau funda imediat:cat timp duce gestatia o capra si va intreb pentru ca am auzit 2 pareri diferite si anume : ca gestatia la capre dureaza 150 de zile si ca, 5luni care este adevarata? dau funda la primul raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| alyball a răspuns:

Gestatia unei capre duce la 5 luni si o saptamana iar a unei oi la 4 luni si 3 saptamanii.am asa ceva la tata acasa si stiu ff binebig grin

3 răspunsuri:
| dienutzaxpusychat a răspuns:

Cam de 5 luni cam asa funda?

| anonimnr1 explică (pentru dienutzaxpusychat):

Ma mai gandesc daca-ti dau funda

| Chichi_Sadeanu_1984 a răspuns:

Normal gestatia unei capre este de 5 luni dar poate sa nasca mai repede sau mai tarziu cu cateva zile