| David2120 a întrebat:

Am o pisica british care sta cu mine in dormitorul meu. De vreo 3 săptămâni am inceput sa o mai las pe balcon la aer, dar seara o băgăm in camera. Intr-o dimineața, ea s-a urcat in pat și am simțit un gândac pe piet, apoi mi-am dat seama ca are purici. Am scos-o afara și acum sta numai pe balcon. La mine in dormitor sunt foarte mulți purici pe jos și nu știu cum sa scap de ei. Am dat cu aspiratorul, dar au apărut din nou. Va rog frumos, sa imi spuneti cum pot scapă de puricii din casa.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Praf de purici, se găsește în comerț. Pe vremuri îl vindeau ambulant, pe stradă, ca dovadă că era mare nevoie. Strigătele vânzătorului începeau așa.
Praf de purici,... Zinger mic și Zinger mare ( ace pentru mașina de cusut, care se rupeau des), etc.
https://www.emag.ro/......D7GQ6RBBM/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sai cumperi o zgarda anti purici de la un cabinet veterinar, si zgarda i o pui pisicii la gît

| anonim24248 a răspuns:

Dai cu ceva solutie sa afumi toata camera(ca sa moara puricii) iar pe pisica o dai cu o solutie de purici sau injectii.