| onuticuta200312 a întrebat:

Cum pot sa scap de puricii din casa? Am o pisica(care sta afara nici macar nu se apropie de usa casei) cu purici dar nu ne jucam cu ea nici macar nu ne apropiem de ea pentru ca are purici si pe deasupra nu este a noastra ci a venit din intamplare la noi! Va rog sa-mi dati niste sfaturi caci sunt ingrozita! Tata vrea sa duca pisica undeva dar nu este de ajuns caci puricii sunt deja in casa si din cate am inteles se inmultesc foarte repede! Va rog ajutati-ma! Vreau sa scap de purici pana incepe scoala!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Pentru a distruge puricii este nevoie de efectuarea unei curatenii generale( covoare batute, periate si aspirate, toate lenjeriile de pat si hanele spalate la temperatura foarte inalta, etc.). Dupa ce ai facut curatenie in toata casa trebuie sa pulverizezi pe toate mediile de suprafata( covoare, pat, etc) o solutie antipurici( gasesti la orice faramcie veterinara). Asigura-te ca mentii casa foarte curata( aspira covoarele si patul zilnic, pulverizeaza acea solutie antipurici, etc) pana ce observi ca nu mai ai purici in casa. Recomandarea mea este sa duceti pisica cat mai departe de curtea ta deoarece daca faci curatenie si nu duceti pisica cat mai departe nu obtii nici-un rezultat. Ps: purici nu suporta curatenia! Bafta!

1 răspuns:
| ioanacristina666 a răspuns:

Cumpara-i o zgarda anti purici sau spray antipurici pisicii