| anatomicul a întrebat:

...am un migdal iesit din seminte, are deja 4-5 ani...oare de ce nu face flori?. multumesc!

3 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Au nevoie de grija si lumina. Arborele infloreste foarte greu in atmosfera inchisa.

| anatomicul explică (pentru kiri11):

E bine crescut, chiar in mijlocul gradinii...

| relian a răspuns (pentru anatomicul):

Mai tirziu. daca e din saminta.Doar pomii altoiti intra mai repede pe rod, cei salbateci ceva mai tirziu, dar depinde si de specie.De ex un lamii obtinut din saminta ajunge sa faca fructe dupa 10 ani.Bine nu e cazul la ce ai tu, mai lasa-l acolo un an si daca tot nu face asta e ai pierdut timpul cu el.Cel mai indicat e sa mergi la un magazin cumperi un pom altoit si aia e, nu stai dupa balarii.Dar mai lasa-l acolo un an chiar 2 si sigur va face flori.