| GreenNature03 a întrebat:

Am vopseaua lavabila si s-a intarit. Se mai poate utiliza? Cu ce se poate aduce la consistenta sa?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Bine de stiut! Vopseaua lavabila se pastreaza bine daca e inchisa si pusa la o tempratura optima, adica nu expusa la caldura sau inghet, cu o conditie: sa nu fii fost diluata cu apa. Daca s-a diluat, in cateva saptamini, in orice conditii ar fi, chiar inchisa ermetic, se intareste.

| cristi202 a răspuns:

Am uitat sa specific: odata intarita, nu se mai poate face nimic cu lavabila.

Bula
| Bula a răspuns:

Odata intarit, nu se mai poate dizolva si folosi pentru zugravit, fiindca nu va avea aderenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Vopseaua lavabila daca s-a intarit trebuie aruncata, fiindca nu-i ca varul sa pui apa in ea si sa revina la consistenta normala.

| sierra1 a răspuns:

Păcat de ea. Deși e (oarecum) solubilă in apă arunci și iei alta

| doctorandus a răspuns:

Cu thinner?

| relian a răspuns:

O aduci cu alta vopsea noua, adica cumperi alta laughing