| SebySebastian96 a întrebat:

As dori sa imi spuneti o tamplarie sau o firma din Cluj-Napoca unde pot face o usa(foaie de usa) la comanda pe dimensiunile 200x80 si o anumita culoare.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu ai specificat daca este ușă de interior sau de exterior (de intrare in apartament /casă). Dar bănuiesc că este de interior.
Oricum ar fi, nu iti face nimeni asa ceva. Iar daca iti va face, va fi mai scump decât ai cumpara una cu toc cu tot la fel ca aceasta pe care o ai tu acum.
Bănuiesc că ai tocul fixat în perete si nu vrei să îl mai dai jos. De cele mai multe ori trebuie dat jos.
Apoi chiar daca ar fi aceeasi culoare poate sa difere nuanțele.
Ce ceri tu numai la mobilă găsești, dar materialul lor este gros la fel ca usa de la sifonier.
Am impresia că cei de la Arabesque ar vinde foi de usa feronerie si tocuri separate. Poti să îi suni pe ei si/sau pe cei care au confectionat sau comercializează tocul pe care îl ai deja.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Multumesc pentru funda.
In locul tau, ca sa nu mai fie nevoie sa dai joc tocul deja fixat, as comanda o usa completa (foaie de usa, toc, feronerie) de la aceeasi firma de la care este tocul deja fixat in perete.
Apoi fixez usa noua in tocul care este deja montat, si am scapat fara prea mare deranj (nu se mai strica peretii, nu mai fac mizerie in casa, nu mai platesc pe cineva sa imi faca reperatiile pe langa toc, nu mai dau bani pe mteriale de constructie, si nu mai stau cu gandul ca se poate sa nu se mai potriveasca culoarea noua a lavabilei cu ce-a veche).

| xerxes1 a răspuns:

Orice atelier specializat in usi poate face asta.
Bineinteles ca o sa coste mai mult decat o chinezarie cumparata din Dedeman sau alt magazin.