| fluture2404 a întrebat:

As dori sa imi spuneti unde pot sa gasesc in Sibiu o florarie care sa aiba lpante la ghiveci, de preferabil begonii rosii.Multumesc

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Str. Rahova nr. 72

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Baumax este precis. Am cumparat eu ieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca nu se prea merita sa dai bani pe begonie, pentru ca atunci cand florile se usuca si planta moare, nu rezista mult timp. E faina de oferit cadou la cineva drag. Da, o gasesti La Baumax din Sibiu cu preturi variate (depinde de marimea ghiveciului). Te sfatuiesc sa nu cumperi bulbi din Piata Cibin de la batrana care vinde chiar la intrarea in piata, partea dinspre Turnului.Ies alte flori cu frunze ca varza si nu-s faine, mai si mor repede. Desi batrana convinge omu' ca iasa ca in modelul alaturat din Fotografie. prostii. Am patit-o. Daca nu credeti, faceti ca mine.