| iEmonel a întrebat:

As dori sa plantez copaci in fata blocului. Problema e ca e asfaltat. Cum as putea da gaura mai repede si sa plantez copacii?
Cu o lingura as putea sa fac o groapa intr-o zi?
ps: nu detin scule [ doar scula mea, dar nu folosesc ]

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Draga iEmonel,
tu,cu intrebarea asta in care te-ai instalat ironic si faci coregrafie, crezi ca te-ai ridicat deasupra lor, a celor pe care ii privesti de sus?
Crezi ca solutia este sa jignesti voalat, asa cum faci aici?
Decizia iti apartine:fie pui intrebari de felul asta la Trivia/Amuzante(mda) fie iti asumi demersul pan` la capat si incerci sa schimbi nitel in bine treburile.
Cum? am 2 versuri potrivite pentru tine: "Sapă, frate, sapă, sapă,/
până când vei da de apă" si nu te relaxa pentru ca,dupa aia,trecem la urmatorul nivel : "Sapă numai, sapă, sapă,/până dai de stele-n apă."
Hai,iEmonele,c-avem treaba, lasa prostiile!
cu simpatie, Leocerba

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Cu siguranta ca poti cu o lingura sa dai gaura in asfaltlaughing) ...macar4 o dalta si un ciocan,sau un fier si o piatra ceva mai dur sau dai cu pietre, dar daca e asfalt inseamna ca e cu un scop acolo,doar nu te apuci tu si spargi soseaua sa pui un copac, pui si tu undeva unde nu e asfaltat, si dupa ce spargi afalt tot cu lingura vrei sa faci groapa daca zici ca nu ai scukle?laughing)0

| AmelyRain a răspuns:

Poti ruga un vecin sa iti imprumute o scula sau poti inchiria una. Nu e deloc complicat...

| AmelyRain a răspuns (pentru AmelyRain):

Aprpo, vezi ca trebuie acordul tuturor din bloc ca sa faci chestia asta