| fydo a întrebat:

am si eu in gradinita niste capsuni, sunt ceva sunt mari etc. vreau sa mai plantez. cum as putea sa mai plantez?

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Rupi din stoloni si-i replantezi intr-un teren proaspat sapat, eventual amestecat cu nisip si ingrasamant natural.

| LIN2010 a răspuns:

Acum este o perioada buna de rasadire, desparti din tufele bogate si replantezi in locul dorit http://www.paradisverde.ro/arbusti-fructiferi/cum-se-inmulteste-capsunul

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tot din ele replantezi, rupi din vrejurile lor cate doua trei mladite si le plantezi in alta parte, are sa se prinda imediat

| Da3m0n a răspuns:

I scoti si i desparti si plantezi separat fiecare!