| Rozette a întrebat:

As vrea sa plantez un amestec de flori pitice in jardiniere, dar nu stiu in ce perioada si ce fel de flori rezista pe caldura asta. Ma puteti ajuta? fundita pentru cel mai argumentat raspuns:

p. s: Nu dati copy-paste de pe un site oarecare ci mai spuneti si voi ca altfel nu dau

Răspuns Câştigător
| bibibuba a răspuns:

Eu am plantat acum fix 10 zile tot in jardiniere, un amestec de seminte de flori de la pliculete. Le-am pus ingrasamant cand le-am plantat si dupa o saptamana, le-am udat in fiecare dimineata inainte sa le bata soarele si sunt deja maricele de vreo 5 cm. Sper ca exemplul meu sa te ajute. Bafta!

3 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

5 august

| Cline7 a răspuns:

Forile se planteaza primavara, cei mai rezistenti la caldura sint cactusii!

| CipiA a răspuns:

Depinde ce flori vrei sa pui de exemplu la panselute le poti pune deja dar sa pui fertilizator natural in groapa in care o pui pamintul sa fie umed asta stiu despre panselute