| DanutAlexandru254254 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum se continua asta :

" Cetatene, de buna voie si nesilit de nimeni, iei in casatorie pe?"

Daca se poate sa imi dati un site sau sa imi dati un copy/paste la continuare :p... Cel mai rapid si bun raspuns primeste FUNDITA!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu stiu, te anunt la anul cand ma voi duce cu viitoarea sotie la primarie.In orice caz ar suna cam asa: primarul: cetatene, de bua voie si nesilit de nimeni, o iei in casatorie pe cetateanca X?

viitorul sot: Daaaa!

primarul: Aha, vai de capul tau!
tonguetongue

| DanutAlexandru254254 explică (pentru anonim_4396):

laughingok, multumesc am gasit cum era :p

| adryanna a răspuns:

Cetatene.....iei in casatorie pe......In urma consimtamantului dat va declar sot si sotie!

| DanutAlexandru254254 explică (pentru LoSt26):

O gasisem si eu p'asta. doar ca vreau exact cum se zice. "Cetatene, de buna voie si nesilit de nimeni ...etc. pana acolo unde zice "Puteti saruta mireasa "