| anonim_4396 a întrebat:

Au vreo importanta ciclurile lunii (luna noua, luna plina) pentru timpul cand trebuie puse semintele in pamant, sau plantate rasadurile?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Maica-mea zice ca cele care fac fructul in pamant, cum ar fi cartoful, se pun in primele zile dupa luna plina. Iar cele care fac deasupra, cum ar fi rosia, in primele zile dupa luna noua.
Eu nu prea cred; si de asta am vrut sa vad si parerile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Ciclurile lunii au influienta numai asupra apelor(mari, oceane). Numai bine.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Nu din cate stiu eu. acum depinde ce vrei sa plantezi. florile se planteaza in luni diferite.