| Rienmedire a întrebat:

Buna! Acum in aceasta perioada m-am pus sa curat pomi putin si cand am lucrat cu fierastraul i-am ranit putin cu dintii in anumite zone pentru ca dispun de un fierastrau cam mare. Oare cu ce ar trebui sa dau ca sa atenuez consecintele? Dau funda!

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu are nimic, pomii vor crea ceara care sa astupe "ranile", si nu vor fi afectati de ele. Insa ar fi totusi bine sa ai mai mare grija la taiat.

| mihai69 a răspuns:

Există geluri / ceară de protecție pentru tăierea pomilor. Caută pe un s@it / magazin de specialitate.