| Rienmedire a întrebat:

Buna! Am acasa urmatoarele materiale de la alte lucrari: blocuri de bca si caramizi rosii(nu refractare), acum as vrea sa va intreb daca cu aceste materiale imi pot face un cuptor in curte? Trebuie neaparat caramida refractara? Iar bca-ul l-as folosi mai mult ca sa inalt pana unde va fi cuptorul. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți folosi BCA drept bază și cărămidă normală pentru zidărie, dar interiorul e musai să fie căptușit cu refractară.