| de_la_Botosani_Leo_1980 a întrebat:

Bună, am cumpărat acum 2 ani un aragaz BEKO și arde flacără prea tare la toate ochiurile și la cuptor la fel, de vreo 3 luni îl folosesc asa. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un atelier de reparatii te-ar putea ajuta contra cost. Daca are peste doi ani inseamna ca a iesit din garantie. Mai verifica prin acte. Unele au si 3 ani garantie. Suna la 0722 974 760!

| Sonia822 a răspuns:

Cheama-i pe cai care fac revizia obligatorie sa se uite la el

| Salontanul a răspuns (pentru Sonia822):

Sonia, tata! Cand nu te pricepi la ceva, nu raspunde! Aia care fac revizia obligatorie au treaba doar cu conducta de gaz. A! E adevarat ca unul dintre ei s-ar putea sa se priceapa dar nu-i obligatoriu.

| Sonia822 a răspuns (pentru Salontanul):

Zau? asa crezi? Dar nu stii sigur, nu? srii asa, ca e cald afara si n-ai aer conditionat

| Salontanul a răspuns (pentru Sonia822):

Stiu sigur si te rog sa ma crezi ca am atatea vacante si concedii cati ani de viata ai tu si nu "sriu" ca-i cald si n-am aer conditionat. Nici nu "sriu" cu litera mica la inceputul propozitiei.

| GouDidodino a răspuns:

Nu are treaba cu revizia ce spune tanti mai sus, cand ai cumparat aragazul ti-au fost livrate 2 randuri de duze, un rand montat pe aragaz, la arzatoare, pentru pausal, bransament retea, iar celălalt rând de duze, pentru butelie. Roagă pe cineva daca nu te pricepi sa-ti înlocuiască toate duzele de la arzătoare cu cele ce le ai in punguta. Succes