| BranescuGeorge a întrebat:

Buna! Am cumpărat o drujba noua de pe net și am probleme cu ea, cred că e ceva din reglaje.O pornesc, tai cu ea aproximativ 5 minute după care se mi se oprește și nu mai vrea sa pornească doar după ce se răcește motorul.Ce problema ar putea să aibă? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O fi chinazarie, porneste odata si aia e tot, de citi bani ai dat pe ea, atita poate laughing
Un motofierastrau trebuie folosit asa cum vine el la vinzare, mai bine decat este reglat de fabrica nu reglezi tu nimic.

La reglajele alea nu umbli niciodata, daca e noua si face ce spui, e cum am spus chinazarie, conceptii chinezesti, produse de unica folosinta, folosesti o singura data si aia e tot laughing

Filtru de aer este curat? Verifica sa nu cumva asa fie filtru ala ticsit, poate e facuta cumva sa arunce stiu si eu cum rumegusu ala si ajunge sa infunde filtru.

| Georgian22 a răspuns:

E din carburator, depinde ce drujba e, uita te in cartea ei,(ce reglaj are) de obicei se inchid aman2 si se deschid o tura jumate.