| Andreeanon a întrebat:

Buna! Am o intrebare pentru cei care sunteti la reteaua centralizata de caldura in Cluj.
Cum functioneaza pentru consumator, se poate regla temperatura sau este una standard pentru toata lumea?
Care e experienta voastra, se da drumul la caldura la timp? Stiu ca in Bucuresti sunt mereu probleme.

Orice alte info pe care le aveti pe subiect sunt utile, mersi!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"reteaua centralizata de caldura in Cluj. Cum functioneaza pentru consumator, se poate regla temperatura "

sigur că se poate regla - doar in sensul către mai rece - maximul de căldură e același pentru toți. O problemă e că repartitoarele instalate nu vor inregistra fidel ceea ce faci tu din termostat.

| Andreeanon explică (pentru sierra1):

Am inteles, ok. Si cam care e maximul de temperatura, cel pentru toata lumea? Vreau doar sa imi fac o idee, nu imi trebuie cifre exacte neaparat.

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeanon):

Vorbești de grade?

| Andreeanon explică (pentru sierra1):

Da, da

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeanon):

Una e pe hârtie, alta in țevi

https://www.imobiliare.ro/......rifere_db/