| sopranaCadaverica a întrebat:

Persoanele care au fost/sunt grasute si au ales sa slabeasca mancand sanatos, mergand la SALA (subliniez sala), care e experienta voastra? Fitness-ul v-a ajutat? happy In cat timp ati vazut rezultatele, cate kg ati dat jos? Povestiti putin experienta voastra, ce greutate ati avut, cat aveti acum, daca sunteti in proces de slabire etc.
Fara comentarii irelevante/rautacioase!
Mersi

5 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Cauta pe Youtube, sunt multe persoane care povestesc si arata si poze inainte vs acum.

| EneCristian a răspuns:

Dieta mai bine zis nu dieta sa iti schimbi meniul( tot ceea ce mananci) nu inseamna ca trebuie sa renunti la mancarea favorita doar ca o portionezi si mananci mai putin am slabit vreo 6-7 kilograme tinand cont de asta mancam putin si des in general un pahar de apa inainte de fiecare masa si desemnea cu 4 ore inainte de culcare imi luam ultima masa. Desigur am facut si putin sport dar foarte putin din pacate de cand am ajuns la facultate am revenit la greutatea mea fiindca nu mai mentin acelasi meniu.Despre timp vorbim de luni nu o sa vezi rezultate rapid trebuie mentinut.

| Kerre a răspuns:

Mergand pe acest subiect poti discuta mult si bine dar eu o sa-ti spun esentialul.
Da, am fost si eu gras cu mult timp in urma, cantaream aproximativ 80 kg la 13 ani. Nu m-am interesat atunci niciodata de ceva diete sau sa fac sport pentru a scapa de kg in plus, pana intr-o zi cand am cazut intr-o depresie pentru ca anumiti colegi de la scoala isi bateau joc de mine si "aruncau cu pietre" intotdeauna. Atunci a fost punctul, tin minte ca m-am pus serios pe cautarea informatiei, gaseam informatii folositoare si mai putin folositoare. Am inceput sa fac miscare acasa pana cand am hotarat sa merg la o sala de fitness, am inceput sa inteleg toate chestiile alea cu "deficit caloric si surplus caloric" care pentru mine erau niste aiureli. Tinand cont de toate informatiile pe care le-am obtinut am inceput sa-mi fac singur o alimentatie tinand cont de multi factori care puteau sa imi puna punct. Deci da, pot zice ca fitness-ul m-a ajutat, nu doar m-a ajutat ci mi-a schimbat intreaga viata.

| sopranaCadaverica explică (pentru Kerre):

Cate kg ai acum? Varsta, greutate? happy Ma bucur ca ai reusit!