| anonim_4396 a întrebat:

Am o piscină în curte(305 x 76cm) și mereu după ce pun apă apar un fel de "viermisori" care sunt transparenti, micuți și ca niște cilindri cu o textură de arc spre maro, dar sunt foarte scarbosi și apar destul de mulți la o zi două după ce pun apă și se inmultesc dacă pot spune. Abia am pus apă și au apărut; prelată am și o pun noaptea; am mulți pomi în curte(pruni, meri, cireși, etc, un prun este cam aproape de piscina) dar am și pompa care filtrează apa, am pus și o soluție care se numește floculant lichid. De la ce poate fi? Acei "viermisori" nu neapărat că plutesc ci se invart pe la mijloc( normal ca sunt și alte mizerii) am avut și anul trecut piscina și s-au format și atunci, nu cred ca e de la ploaie ca s-au format și înainte și vreau să stiu de la ce sunt(scarboseniile) alea daca le pot spune. A mai avut cineva piscina și vi s-a întâmplat așa? Stiti de la ce se formează și cu ce "as putea da" ca să nu mai apară? Multumesc anticipat orice răspuns mă ajuta și scuzati-mă că am scris mult:*

1 răspuns:
| Kolman_Silviu_2001 a răspuns:

Probabil sunt larve de tantari, nu stiu cum ai putea scapa de ei