| DianaC a întrebat:

Am primit ieri un lamai de la o cunostiinta. Faza e ca nu sunt sigura daca e un lamai sau nu.Si daca e altoit sau nu.
Are frunza formata din doua frunze, una mai mica si una mai mare.Si are tepi pe trunchi. E un lamai?
Si daca e, exista vreo metoda prin care imi pot da seama daca e altoit sau nu?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu cred ca e lamai, pentru ca frunnza acestuia e simpla, ovala. Daca frunza are gustul specific, s-ar putea sa fie ceva inrudit. Daca a fost altoit trebuie sa aiba un semn pe trunchi lasat de la sectionare.