| anonimaa29 a întrebat:

am varsat lapte in geanta mea de scoala, am spalat-o de vreo 5 ori dar mirosul tot nu s-a dus... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Baga-o in apa calduta in care ai dizolvat detergent, spala bine captuseala chiar cu periuta de unghii, clateste geanta in 2-3 ape, in ultima pune o ceasca de otet la un lighean e apa.Atarn-o undeva afara-asta inseamna sa speli geanta...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TeodorL a răspuns:

Mai spal-o putin si clateste-o apoi cu apa rece si putin otet. Apoi poti sa o bagi si in balsam happy

| anoonym a răspuns:

Baga in apa calda niste lenor si detergent lichid. dupa clateste si repete de 2 ori iti garantez ca nu mai miroase pentru ca si mie mi s-a intamplat.bafta!

| RaluBaby a răspuns:

Mai spal-o inca o data si de data asta foloseste si un balsam de rufe de calitate.

| anonimaa29 explică (pentru RaluBaby):

Am folosit un balsam chiar scump... dar mirosul e inca acolo

| VILLAtHeBestPlayer a răspuns:

Alta