| Jouliete a întrebat:

Bună, cat ar costa aproximativ construcția pentru o casă cu etaj 150 mp?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de proiect: din ce materiale, ce constructie, ce grad de finisare se doreste si cine o construieste.
La mine in oras, o casa din caramida de talia celei intrebate, costa de la 200 mii euro in sus.

| sierra1 a răspuns:

Cu TOATE materialele cumpărate acum, peste 50000 eu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ridicată la roșu, fără finisare, pune 1000 Euro per mp. Apoi depinde de gradul de finisare. Dar aici am pus doar construcția, ceea ce presupune că ai proiectul, care costă și el. Apoi finisarea, mai poți adăuga tot pe atât.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Calculeaza si tu daca metrul patrat a ajuns la 2000 de euro ai bani sa faci casa cu etaj? Pe lînga asta materialele de constructie sau scumpit, iar constructorii care ti fac casa si ei cer o multime de bani, daca ei pe o renovare cereau anul trecut 150 milioane lei vechi, i ti dai seama sa ti faca casa de la A la Z ce bani vor?

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Depinde de locatie, daca ai terenul deja, se duce peste 50000 daca nu ai terenul poti depasi 200000