| Ionut2143 a întrebat:

Buna,
Sunt din Oradea si doresc sa imi fac casa la 15 km de Oradea, intr-un sat.

Cam cat m-ar costa o fasa de aproximativ 80-120mp? Doresc sa fie fie cu etaj astfel la parter sa am bucatarie, living, baie, dormitor si la etaj inca 2 dormitoare si o baie.

M-ar interesa casa la cheie. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| yojoh86831 a răspuns:

Si eu sunt din Oradea, am inceput sa fac o casa la 3km (in Cihei). Te va costa putin mai mult transportul dar multe firme il ofera gratuit. Eu am platit 38000 euro pentru 200mp util si am ajuns in rosu + geamuri si garaj. Vezi aici ca postez tot timpul etapele constructiei, costuri, idei cum sa faci economie etc https://www.youtube.com/hashtag/blogcasanoua

| Ionut2143 explică (pentru yojoh86831):

Deci sa inteleg ca probabil te va mai costa inca atat pana la cheie (parchet, faianta, gresie, zugravit etc) + mai departe mobilatul care depinde de buzunarul si gusturile fiecaruia