| Tudor_2273 a întrebat:

Buna,

Cu 10.000 euro faci lux un apartement cu 2 camere 45mp complet chel. Nu are nici parchet pe jos, peretii sunt crapati si denivelati.Pe scurt apartamentul e varza.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Intrebarea e urmatoarea:Se merita investitia asta intr-un apartament cu 2 camere? Trebuie sa evaluezi daca cheltuiala asta sporeste valoarea apartamentului in functie de judet, oras, zona, etaj.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde ce intelegi prin lux. Sunt cabine de dus care costa mai mult de 10.000 de euro, deci e greu sa stabilesti o limita superioara.
Cu finisari de calitate dar fara extravagante insa, te poti incadra foarte usor in suma asta.

| K0sti a răspuns:

Asta e o constatare, sau?

| oprescudorin11 a răspuns:

Dar nu am inteles unde este intrebarea, caci cu 20. 000euro cumperi un apartament perfect si mobilat!

| Salu134 a răspuns:

Poti,dar nu unu de lux.Conteaza ce trebuie de facut. 10000e iti ajunge pentru un apartament medium.

| Tudor_2273 explică:

Intrebarea e daca cu 10000e poti renova un apartament pana la stadiul de lux( de la zero)? Apartamentul nu are nici o imbunatatire.

| bucurestiamenajari a răspuns:

Cu siguranta cu 10.000 euro vei putea renova un apartament e 2 camere de lux. In acest apartament s-a investit cam 7000 euro si arata destul de bine... poti intra sa-l vezi: http://amenajarirenovariinterioare.net/......t-ghencea/