| MocanuMaria a întrebat:

Bună. Dacă indexul contoarului electric a fost transmis greșit (în minus cu aproximativ 800 kw), ce se întâmplă?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sistemul informatic nu permite sa raportezi un index inferior celui de data trecuta. Dar presupunand ca nu este inferior, vei avea o factura mai mica (chiar cu minus) pentru luna respectiva, iar luna urmatoare, cand dai indexul corect, ti se vor factura si cei 800 KWh lipsa.
Nici vorba de CONTROL sau amenda, cum abereaza cretina.

| Violleta2022 a răspuns:

Vor sesiza discrepanta masiva si vor veni in CONTROL la tine acasa, amenadandu-va ca ati raportat gresit consumul, special ca sa nu platiti.

| Ganderoaica a răspuns:

Veți avea o factură cu minus