| georgiana952 a întrebat:

De ce nu trage apa masina de spalat? ( e noua) e montata bine. porneste, dar nu trage apa.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Probabil presiunea apei din instalatie este prea mica(masina pe care o folosim nu porneste daca presiunea apei scade sub 0, 8 bar), sau verifica daca este montata corect(adica inainte de prima utilizare verifica orificiul de intrare unde se racordeaza furunul de apa la masina de spalat sa nu fie obturat deoarece probabil are dop de protectie la manipulare, sau vezi sa nu cumva sa nu deschida robinetul la care se racordeaza furtunul ). Daca nu acestea sunt problemele atunci trebuie sa ceri ajutorul unui specialist.Succes

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si eu am patit asa ceva si am chemat meseriasu si a constatat ca era electrovalva, si uite asa ma usurat de 250 de roni, si masina merge bricismugsmug
O zi frumoasa sa aihappy

| LIN2010 a răspuns (pentru caramela):

Scumpa interventia (25% din pretul unei masini bune), dar asta este, cred ca maseriasii profita de situatie), eu am um amic ce are firma de reparatii electrocasnice si zice ca pisa nu costa mai mult de 50 RON, restul este manopera.Respecte

| neutrino a răspuns:

Masina de spalat primeste apa printr-o electrovalva ( un fel de robinet electric). Daca aceasta este defecta, masina nu se poate alimenta cu apa. Mai exista si a doua posibilitate: daca presiunea apei de intrare este prea mica, aceasta electrovalva nu se deschide, deci masina nu poate primi apa. Alta varianta nu exista.

| Azµre a răspuns:

Probleme cu electrovalva.

| ywar a răspuns:

S-ar putea sa aiba o mica problema cu electrovalva! desi noua! cheama pe aia de la service

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa chemi un om care se ocupa cu masinile de spalat ...doar el poate sti ce se intampla..asta iti sugerez