| cristinica20025 a întrebat:

Deci mai sunt cateva luni si ma mut la o casa noua cu curte si inca ma gandesc cum sa-mi fac camera. De fapt stiu ce mobila o sa-mi iau. Una alba. Pat alb care se desface si cearceafuri tot albe cu litere negre exact ca perdelele, o comoda cu patru sertare si un dulap alb cu geam in acelasi set cu patul si un birou alb sau maro pentru ca o sa am o usa maro dar asa o sa fie si faianta asa ca optez pentru alb si un covor tot alb dar din ala moale. OK acum sa trecem la problema. Nu stiu cum sa-mi vopsesc peretii. Nu vreau tot alb. Vreau sa ii fac mai...ciudati. Dar o culoare linistitoare.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Deci, din cite inteleg., vei avea o combinatie de alb, care va fi mai mult, cu negru si maro. Eu as merge pe nuanta beige, (bej) - "spic de griu" - culoarea cafelei cu lapte, insa mai deschisa, dar care sa fie mai vie. Daca as vedea exact ce vrei sa pui in camera (nuantele faiantei, a usii, a biroului, in rest am inteles ca e vorba de alb sau negru), si care e procentul din fiecare nuanta in incapere, as putea exact sa iti spun ce nuanta ti s-ar potrivi, odata ce cu asta ma ocup (colorez pereti :), pe bune! - daca vrei sa vezi, intra pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com).
Mi-ar place sa te ajut (nu pe bani!) la "proiectul" tau. Daca vrei, ai adresa mea de mail pe blogul meu. Sunt sigur ca poate iesi ceva cit se poate de frumos!

| Babylonul a răspuns:

E prea mult alb o sa te plictisesti si eu am stat la casa dar m-am mutat culorile trebuie sa se potriveasca dar sa nu fie la fel o sa-ti dea senzatia de plictiseala in urmatorul timp, oricum pereti trebuie sa aiba o culoare calda si relaxanta cu tema deschisa luminoasa, bine fiecare cu randunica lui laughing culorile pe care ti le recomand sunt: albastru deschis verde, roz rosu dupa caz, oricum trebuie sa te gandesti ca trebuie sa te relazezi acolo asa ca bafta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| iSaidNo a răspuns:

Daca ii vrei mai ciudati iti sugerez un rosu.Dar nu spalacit.S-au daca vrei un roz si poti face modele cu palmele cu alta culoare.Iti sugerez mai multe culori pentru modele.Bafta sper ca la final s-a iti iasa o camera de nota 10!

Răspuns utilizator avertizat
| Killer1045 a răspuns:

Culoarea albasra e linistitoare.Albastrul e o culoare rece si calma.

| constructii24 a răspuns:

Eu iti recomand pentru pereti o nuanta de piersica iar pentru pardoseala un parchet laminat superlucios HDM Elesgo rosu sau negru!

| Lo93 a răspuns:

Poţi să-ţi pui un tapet drăguţ care să se potrivească cu obiectele de prin cameră sau poţi să-ţi laşi pereţii albi şi să chemi pe cineva care se pricepe să-ţi picteze ceva pe peretele care nu e acoperit de mobilă.O să fie ceva inedit dacă vei ştii să alegi ceea ce îţi place cu adevărat! Succes!