| Prietenoasa a întrebat:

Buna eu locuiesc intr-un apartament mic si inghesuit adica doua camere mici, o baie mica, o bucatarie, un balcon mic, o camaruta si un hol mic. Locuiesc cu mama si tata. Si nu am loc unde sa imi pun lucrurile si sunt o gramada de dulapuri care ocupa jumate din casa. Deci de cand eram mica ii tot rugam pe parinti sa ne mutam [ inca ii rog ].
Deci cum sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| Skruci a răspuns:

Daca stai sa te angajezi sa iti faci casa in Romania(Asteapta pana la 50 de ani)...
Cum sa ii cinvingi...hmm..Deci nu sunt sigur dar incearca sa le dai posibilitati sa se mute.Intereseazate cat e casa ta de vanzare, apoi cat ar costa alta, si vezi ce suma iti da, Vezi daca ai posibilitatea sa te poti muta.(Daca o sa mearga si ai gasit o afacere buna aratele lor)ca sigur nici lor nu le place...
Bafta happy

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ambitioneaza-te sa inveti cat mai bine ca sa ai o slujba platita consistent si sa-ti poti face propria casa. Poate ca parintii nu au posibilitatea sa se mute in alta locuinta.Tu trebuie sa fii intelegatoare.

| neutrino a răspuns:

Roaga-i frumos sa se mute...

| ElenaSA a răspuns:

Degeaba incerci sa-i convingi daca ei nu-si permit sa faca asta. Poate ca si ei isi doresc asta si sufera ca nu-ti pot oferi un spatiu mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu au situatia materiala necesara unde crezi ca te poti muta? Ai posibilitatea dulapurilor suspendate, cat mai sus de tavan

| BlueViP a răspuns:

TE-ai gandit ca poate ii opreste problema banilor? pentru lucrurile tale te-as sfatui sa iti faci niste rafturi in camera, sau daca balconul iti permite, sa foloseste PVC si sa iti faci o debara.

| lalaballet a răspuns:

Explica-le problema pe care o ai, dar inainte asigura-te ca ai dreptate

| QuestionNr1 a răspuns:

Explica-le parintilor problema ta si incearca sa ii pui in situatia ta...Dar nu te certa cu ei ca o sa iasa si mai rau.