| LuluGirl a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ne mutam cu bunicii la apartament? Eu locuiesc la casa la 10 km de oras impreuna cu mama tata si fratele mai mic, la bunica la oras locuiesc bunicii si fratele meu mai mare.
vreau sa ne mutam eu cu mama si cu fratele meu pentru ca tata este pur si simplu un taran. la propriu vorbind adica e foarte "smecher" si se crede cel mai puternic, suntem ca slugile lui, daca nu i aduci ceva se supara si vorbeste urat. Eu nu i-am adus o ceapa m-a facut nemernica. Si acum ca nu i-am pus un film m-a pedepsit o luna nu am voie sa merg din curte. E foarte gretos si vreau sa scapam de el. Mama se teme ca nu o sa avem bani si din alea. Asa cu el avem fiindca are bani tata...
help help

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Taran dar totusi are bani.Stii cata bataie de cap, cheltuiala si timp pierdut este pentru maica-ta daca divorteaza de el? Mai ales ca spui ca el are bani.Nu mai gandi ca un copil.

| dorin1990 a răspuns:

Spune-i la mama ta ca pur si simplu nu mai suporti sa fi umilita de propriul tata, sau daca nu vrea mergi doar tu la bunici si locuieste cu ei.

| Snowfall a răspuns:

Muta-te tu la bunici daca nu mai suporti, si cu timpul poate o vei convinge si pe mama ta sa divorteze.

| stefanii a răspuns:

Spune-i mamei tale sa divorteze pentru ca pur si simplu tu nu mai suporti sa stai cu el, si dupa clar ca tu o sa te muti cu bunicii tai deoarece nu o sa ai in alta parte unde sa te duci(cred). +incearca in cel mai frumos mod sa ii spui mamei tale ca nu il mai suporti pe tatal tau. Ok? :*

| xDianaXD a răspuns:

Pai daca ai tai divorteaza tatal tau trebuie sa plateasca o pensie in plus sunt numai avantaje daca te.ai muta la bunici tai pentru. ca au si ei pensie

| darrio2007 a răspuns (pentru xDianaXD):

Crezi ca pensia este chiar asa mare ca sa-i intretina si pe ei? Cred ca de abia le ajunge lor pentru medicamente, intretinere etc.Esti copil.