| Becali007 a întrebat:

M-ar interesa daca ma puteti ajuta, cam cat ar costa o planta de ananas! Am tot cautat pe internet dar nu am gasit nici un pret! Stie careva? scuze daca am gresit categoria dar nu stiam la care s-o incadrez.

Răspuns Câştigător
| ellutza a răspuns:

Http://mamiciperfecte.com/forum/viewtopic.php?t=1350 ai aici tot ce te intereseaza despre cresterea ananasului in casa. Ai nevoie de acel fruct care se gaseste in magazine ex kaufland

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cred ca mergea la casa si gradina :) oricum, mersi de intrebare, cu ocazaia asta am aflat ei eu cum creste ananasul, habar n-aveam ca creste ca si telina :)) probabil din cauza asta nu gasesti planta in comert, dar dupa cum ti-a spus si ellutza, il poti creste chiar tu, si o alta sursa http://feminin.netul.ro/casa-si-gradina/ananasul-la-tine-in-ghiveci/

| Becali007 explică (pentru mixxjim):

Nici eu pana acum 2 ani nu am stiut ca ananasul asa se creste, eu am crezut ca el creste ca si nuca de cocos, in pom happy

P.S. - Nu am incadrat intrebarea la categoria casa si gradina pentru ca pe mine nu ma intereseaza cresterea fructului pentru productie proprie, ma intereseaza pentru ca vreau sa imi deschid o afacere cu productie de ananas, dar nu stiu daca se poate cultiva in Romania din cauza vremii... sunt curios sa vad daca ar rezista in serewinking Mersi oricum de intrebare