| Chiotoroiu_Elena_1984 a întrebat:

Ma intereseaza sa fac o balustrada de sticla pentru scara mea din beton. Am nevoie neaparat de picioarele de inox pe care se prinde sticla sau merge si fara?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie ceva de fier, inox, lemn, etc. Uite si aici: https://www.google.ro/......ps?/search

| ALGator a răspuns:

Daca vrei sa faci o balustrada de sticla fara suporti de prindere pentru sticla detaliile pe care l dai nu sunt suficiente.
Nu rezulta care este constructia, forma geometrica a scarii de beton. Nu rezulta ce sticla vrei sa folosesti. Nu rezulta motivul alegerii solutiei. Presupun pentru a avea un design mai stilizat. Nu rezulta care sunt dimensiunile sticlei, daca e din bucati sau o singura bucata.
Daca ai noroc, poti plasa sticla in beton pe o baza elastica discreta. Asta poate tine loc de picioare.
Apoi trebuie sa asiguri fixarea ei discreta ca sa reziste la solicitari de impingere.

| simpluone a răspuns:

Se poate si fara insa costurile sunt mult mai ridicate daca doresti sa fie si sigura balustrada. Poti pune practic orice material sau fara insa trebuie sa privesti din punctul de vedere al raportului pret/calitate. Sincer eu as opta pe picior de inox cu pereti de sticla insa as insera in balustrata banda led RGBW ca lumina sa se imprasite pe sticla pe toata lungime ei. Te scuteste de luminile de pe scara iar efectul este maxim daca designul iti permite.

| raducanuu a răspuns:

Gasesti la http://artexpert-inox.ro sute de modele faine si la preturi chiar ok, romanesti as putea spune :) Ii recomand cu caldura!

| Raduruxandra a răspuns:

Hei! Iti pot recomanda, cu mare incredere, pe cei care mi-au realizat balustrada din sticla www.artexpert-inox.ro

| dummitrualex87 a răspuns:

Buna! Da, ar trebui sa existe picioare de sticla pentru sustinerea balustradei. Daca mai ai intrebari, poti apela cu incredere la www.artexpert-inox.ro Ei m-au ajutat super mult cu montarea unei balustrade din inox.

| Tudorascu84 a răspuns:

Varianta cea mai estetica eu zic ca este cea cu prindere in puncte pe lateralul scarii. Eu asa mi-am facut acasa si arata super. Pot sa-ti recomand pe cei care mi-au facut mie balustrada de sticla, eu am fost foarte multumit de ei : http://smart-glass.ro/.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Numai bine!