| BergerCipy a întrebat:

Buna mama mea doreste sa ia un credit ipotecar dar am auzit ca trebuia un an lucrat pentru un credit iar ea singura firma unde a lucrat un an nu mai lucreaza acolo daca se va angaja din nou se va baga ca si un an si ceva? deoarece primeste fluturase de salariu deoarece lucreaza la Ingrijire batrani in Austria si Germania

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani de avans sa aiba si contract nedeterminat sa poata beneficia de credit imobiliar

| missfatadelatara a răspuns:

Pai dacă acolo la îngrijit are 1 an ii da, nu contează ca a lucrat 1 în trecut. Prezentul e important.