| BergerCipy a întrebat:

Mama mea ar dori sa isi is un credit ipotecar pentru o cass dar lucreaza ib strainstate la ingrijiri batrani deci se nu adeverinta dr venit o luna lucreaza 2 nu 2 da si tot asa se poate sa primeasca credit?

Răspuns Câştigător
| Vasile94m a răspuns:

Nu nu se poate să îl obțină deoarece pentru orice credit are nevoie de cel puțin 1 an de lucru cu contract de munca valabil.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur nu o sa primeasca, deoarece nu poate dovedi venituri cu caracter de continuitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca are un contract de munca legal dar, dar ma.indoiesc ca are la cum zici ca lucreaza