| SerbanIulian a întrebat:

Buna, o mica întrebare, din 3 paleți de BCA 15x65x24...as vrea sa construiesc un hol(1, 5m), o baie si bucătărie... întrebarea e cât de mare ar iesi construcția? In metrilaughing

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Din cei 3 paleti ai putea cladi aproape 20 de metri de zid, cu grosime de 15 si inaltime de 2, 4. Asta ar insemna zidurile exterioare ale unei constructii de 5/5 metri, sau sa zicem un 3/5 compartimentat (3/3,5 bucatarie, cate 1/1, 5 baia si holul).
Dar de obicei de face invers, te hotarasti ce vrei sa faci, apoi calculezi de cat BCA ai nevoie. Si daca trebuie, mai cumperi.

| SerbanIulian explică (pentru regis):

Mulțumesc frumos, o zi buna

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca ai spune numarul de bucati de calupuri pe care le detii...

| SerbanIulian explică (pentru NLS):

100 de bucăți per palet