| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare am un teren de 300 de metri si doresc sa construiesc o casă dar fara proiect o căsuță mica as vrea ca nu am încă bani necesari pentru proiect ce ziceți as putea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti construi in mod legal fara autorizatie de construire si pentru a o obtine ai nevoie de proiect.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate face nimic, nici daca este cat un cotet de mica, fara proiect aprobat si cadastru si fara autorizatie de constructii, nu poti face nimic!
Risti amenda si risti sa vian sa ti-o darame, daca construiesti ilegal.

| ASMA14 a răspuns:

Din pacate nu este permis.Acum trebuie sa platesti pentru orice.Mai bine mai astepti pana cand ai banuti necedari decat sa te alegi cu vreo amenda si cu, casa daramata.