| Ivanaaa a întrebat:

Parintii mei au o problema! Au cateva gaini...si ele isi mananca propriile oua!:o. Ce credeti ca ar trebui sa faca ca sa inceteze? Niste metode ceva! Va rog cat mai rapidhappy. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

Şi eu am păţit aşa. Chiar şi după ce le-am dat calciu, vitamine blablabla, tot şi le mâncau. Şi, cum nu le puteam omorî pe toate (lollaughing), le urmăream, de fiecare dată când făceau câte un ou îl luam repede, până s-au obişnuit fără ouă şi nu le-au mai mâncat.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Poti sa le dai si ''papara domneasca'', daca s-au invatat la oua, singura solutie este cutitul rolling on the floor

greece12
| greece12 a răspuns:

Sa le adauge calciu in mancare, pastile de calciu facute praf.
Gainile au carenta de calciu in alimentatie si si-o completeaza singure mancand ouale, coaja o vor, de fapt, pentru ca are calciu!

| IrimieRaluca a răspuns:

Asa stiu si eu, ca daca gainile isi mananca ouale inseamna ca au nevoie de calciu. Puteti sa le dati suplimente (praf, pe care il puneti in apa si mancare), sau puteti sa zdrobiti voi coaja de la ouale pe care le folositi, sa faceti praf din el si atunci nici nu o sa mai dati banii pe calciu. big grin
Bafta!