| ANONIMU3O02 a întrebat:

Buna seara, acum 2 săptămâni am pus niște piatra pe model negru la mine pe perete in dormitor, și am dat cu lac de exterior pe ea, fără sa știu, acum de 2 săptămâni tot tine mirosul acolo și ma intoxica, am ținut ușile deschise și nu mai e chiar așa rău mirosul dar tot e, cu ce soluție sa dau sa scap de miros sau ce pot sa fac sa scap?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aeriseste-ti camera spre exterior (prin ferestre), de mai multe ori pe zi.
Foloseste un dezodorant de camera, cu ce miros doresti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Decat sa scoti totul, nu se poate sa dormi in alta camera?

| adryang78 a răspuns:

Doar aerisind timp îndelungat în fiecare zi iese mirosul, nu ai altă soluție, poate să dai jos tot ce ai placat. Depinde și de calitatea lacului cu care ai dat. Suportul (piatra) nu absoarbe ca lemnul, de exemplu, și durează mai mult până se elimină toți vaporii. În plus, lacul este pentru exterior, se usucă mai bine la UV, iar în interior nu are același timp de uscare.