| Bbbionut a întrebat:

Buna seara, am o problemă cu o ușă de termopan.
Când este deschis să dau să încui și totul este perfect.
Când închid ușa și doresc să o încui cheia merge foarte greu.
Când dau sa o descui se blochează. Dacă încerci de mai multe ori uneori se deschide fără cheie chiar dacă este încuiată cu chirie.
Dacă dau jos opritorii nu mai este nicio problemă. Până acum a funcționat totul în regulă.
Ce mă sfătuiți să fac pentru a remedia problema?
Am încercat cu toți opritori aceeași problemă am dat jos câte unul până am mai rămas unul singur și este aceeași problemă dacă îi dau jos pe toți, totul este în regulă, se încuie fără nicio problemă.
Cine mă poate ajuta cu această problemă dau funda.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimbă butucul si yala poate de acolo să fie defectul, dar cel mai bine chemi firma care ti a facut montajul ușii si ei au piese originale si sunt specialiști.

| mihai69 a răspuns:

Feroneria uzată, plus că pare că ușa nu se închide perfect, rămâne o distanță care e „preluată" de chedere și se forțează în închizători. Dacă mai e în garanție, cheamă firma care a montat-o să rezolve problema. Dacă nu, cheamă pe unii care știu ce fac, chiar dacă o fi să coste mai mult.

| asuari a răspuns:

Material românesc; n-ai ce-i face. Cheamă pe cineva să uite la ea.