| Miron_Denisa_2001 a întrebat:

Bună seara. Am scos o tava fierbinte din covor și am scăpat o pe covor, și acum e o pata mare pe el, și puțin a luat din covor. Ce pot face?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Explica: covorul este ars sau murdarit?
Pata aia mare, de ce este?

| Dragobeta a răspuns:

Ce inseamna "putin a luat din covor"? S-a ars? Atunci schimbi covorul. Bine ca nu te-ai ars tu.

| Dragobeta a răspuns:

@KovacsB
De ce un covor nu are ce sa caute in bucatarie?
Femeile din familia ta sunt asa de "gospodine" ca fac mizerie si dau doar cu festeleul ca sa curete?

| KovacsB a răspuns:

Daca nu vreti sa mancati biscuiti la masa de craciun pregateste alta tava de bagat la cuptor si covorul nu are ce sa caute in bucatarie.

| andreea1baratiu a răspuns:

Depinde de material. Ia un cub de gheata, acest lucru va întării pata si o va solidifica si ar trebui sa o faca mai usor de indepartat. Dupa periaza covorul in baie cu o perie cu apa rece si cu detergent

| StanCatalin a răspuns:

Buna seara
Cum adica ai scos o tava fierbinte din covor?

| Alllessii a răspuns (pentru StanCatalin):

Cred că a vrut să spună din cuptor. E cam asemănător cu covor.

| Alllessii a răspuns:

Bună seara. Dacă ai scăpat o tavă fierbinte pe covor poţi încerca să dai cu zgrasatori ( degresant ) pentru a mai îndepãrta din pată.
Mai mult nu ştiu scuze.